Kontakta oss

KUNDTJÄNST

Har du frågor kring din webborder? För snabbast svar maila till support@breadandboxers.com. Ange ditt ordernummer i ämnesraden. 

KUNDTJÄNST

Har du frågor kring din webborder? Maila till support@breadandboxers.com

HUVUDKONTOR

Stora Gråmunkegränd 3
111 27 Stockholm
SWEDEN
info@breadandboxers.com

Alexander Palmgren, CEO
Direct: +46 708 719 997
alexander@breadandboxers.com

FÖRSÄLJNING

SWEDEN

Hanna-Sara Loverfelt - hanna-sara [@] breadandboxers.com +46 702 429 355

Alexander Palmgren - alexander [@] breadandboxers.com +46 708 719 997

NORWAY

Welcome Agency.
Ali Reza - ali@welcometowelcome.com+47 902 67 757
Hegedehaugs veien 24 Oslo
www.welcometowelcome.com


DENMARK

Zeuthen & Soci
Jakob Hieronimus Groth Vahl-Zeuthen - info@zns.dk +45 204 641 07
Rådhusstræde 3A DK-1466 København K
www.zns.dk

GERMANY/AUSTRIA/SWITZERLAND/NETHERLANDS

F1-Generation GmbH
Palmstr. 36, D-50672 Cologne
Office: +49 221 270598-0
Email: breadandboxers@f1-generation.com
www.f1-generation.com

BELGIUM

R.A. Company
Ambachsstraat 15, 3980 Tessenderlo
Office: +32 13 67 01 01
Email: carita@racompany.be
www.racompany.eu


ITALY

Blackboard srl
Tecla Nembro - tecla.nembro@blackboard.it +39.02.255151.34
Via Livraghi 14, 20126 Milano
www.blackborad.it

SPAIN/PORTUGAL/ANDORRA
MIRTO SPAIN SLU

Emilio Munoz, 57, 28037 Madrid
Office: +34 914 402 950
Email: breadandboxers@mirto.com
www.mirto.com

US

UNITED LEGWEAR & UNDERWEAR
info@unitedlegwear.com
48 West 38th Street New York, NY 10018, Office: 212.391.4143
www.unitedlegwear.com


CANADA
UNITED LEGWEAR CANADA LLC
Seana Kelly - Seana@unitedlegwear.com
72 Wingold Suite 103, Toronto, Ontario, M6B 1P5, Office: 416.703.4566
www.unitedlegwear.com

TAIWAN
FUNSELECT
Email: holysun@funselect.com.tw
www.funselect.com.tw

PRESS

GLOBAL
Henrik Lindahl henrik@breadandboxers.com

NORTH AMERICA
Tara Almassi 212.391.4143 ext.138 tara@unitedlegwear.com

GERMANY
Ioana Comsa +49 221 270598-0 pr@f1-generation.com

SPAIN
Marta Sanz +34 914 402 950 breadandboxers@mirto.com